8 Kasım 2015 Pazar

BEYAZMAİ


Her sanatkarın eserinde O'nun bir şehadetnamesi vardır.  Kah imzasını atar kah bir harf nakşeder, kah bir nida eder. Dillere destan gönüllere ferman bu eser nev-i şahsıma münhasırdır der. İnsan olan insan idrak ederki bir ve tek Sanatkarın ol demesiyle hasıl olmuştur, sevgi kalemiyle yazılmıştır, aşktan zuhur etmiştir. Ey İnsan olan İnsan, bu var oluşu nimet bilip yaradana yalvarmalı, kapı eşiğinden ayrılmamalı ilk nefesten son nefese.

Beyazmaiye başlarken Bismillah dedi gönüller, uzun bir yolculuğun ilk adımını ruhumuz dünyada can bulmadan verdik. Beyaz ve mai yanyanaydı, sonra birbirine karıştı bu kutsal renkler, oldu adı Beyazmai.

Beyaz bir ah eyledi derinden, yazmaya başladı her sayfaya sessiz ve içten, mai katreler döküldü özünden. İnsanın içinde tüm renkler, günahlar sevaplarla yanyana, bir sürçer bir kalkar düştüğü yerden. Mühim olan gideceği istikameti hiç kaybetmek değil midir aslen.

Mainin istikameti en güzel yolda yürümektir beyazı ile. Sensin ismi Baki olan, sensin ismi Gaffar olan, Rabbim sen aşk yolunda yapılan hatalarımızı kusurlarımız af eyle, af eyle eyleki Beyazmai olsun sevgimiz, senin yolunda olsun.

Aşk yolunda olsun tüm adımlar ...


kasım/ilkin devamı/gelecek/hayat/beyazmai/z.c.m

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder