19 Haziran 2014 Perşembe

ZOR


   Zor mudur hayat; yoksa biz mi zorlaştırıyoruz, kolaydan mı öğrendik hayatı önümüze konan yemeği düştüğümüzde bizi kaldıran anne ve babamız, bizleri kolay bir hayata hazırlıyorlar keyiflice yaşamımız için her şeyi yapıyorken birden büyüğü verdik, olur olmaz şeylere kızdık bazen bu kızgınlığımız da yanımızdaki insanların kalbini de kırıverdik.

Hayat yerinde durmuyor su gibi akıp giderken biz zamanın nasıl geçtiğini farkına varamadık daha dün okumaya başlayan çocukken şimdi üniversiteyi bitiren bir yetişkin oluverdik yâda evliliğe hazırlanan bir genç kolay olmadı bu zorlandık uf-püf ettik bağırdık ve bazen de haykırdık sonuçta bir yerlere gelebildik, olmayan iş, aşk ve okul hayallerini unuttu verdik, zor oldu bu ama ardına takılmadık yeni bir yolla koyulduk hayırlısı dedik ve bir baktık ki zor olan bu hayattın meyvesini alıverdik, olmayan iş hayatımızdan yeni  güzel iş olmayan onca olaylardan güzellikler çıka geldi.


Hayat hiç bir zaman  zor değildir aslında insanoğlu hayatı zorlaştırıyor önüne engel çıkmasını istemiyor yok öyle bir hayat burada her şeye hazır olacaksın ey insanoğlu. Küçük şeylere takılıp düşmeden yürümeyi öğreneceksin ve hayallerini inancınla, zor görünen olayları aşacaksın.

2 yorum:

  1. Kıymet bilmiyoruz galiba, en çok da elimizdekilerin... Sonra da oflamalara puflamalara başlıyoruz. Halbuki bir bıraksak şöyle kendi haline göreceğiz ki ne hayat zor ne de yapmamız gerekenler. Rabbim öyle güzel yol gösteriyor ki bizim çırpınışlarımız rahata erip oh demeye başlayınca boş gelmeye başlıyor. Kendi üzerimde denedim, gözlemledim bu durum çok fazla değişkenlik göstermiyor :)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim:)))Elimizdekilerin ve bize verilenlerin kıymetini bilmek duasıyla.

    YanıtlaSil