20 Eylül 2015 Pazar

MAİ ORKİDE

Bismillah;

İlk söz, ilk katre ve tatlı tebessümüne bir ömür vereceğim beyaza...
Sarmaşıklar misali kalplerimiz birbirine dolanmış, ellerimiz kenetlenmiş, saygı nişanı beyazmai sevgimiz ile adım adım ilerliyoruz. Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa'ya salavat (a.s.m) eşi annemiz

Hz.Hatice, Hz.Aişe ve kızı Hz.Fatımatüz Zehra'ya sevgi ve dua ile.
Atılacak adımlar, menzil belli. Beyaz ve mai bir oldular bu kutsal yolda, ayrılık girmesin ruhlara ve bedenlere. İnsan bazen düşer, kalp kırılır, mahzun olur, korkar, titrer, bu hal ile sabır ve şükür gerekir er kimseye.

Hayatta kimlerin ardından gitmeli insan? Hangi değerlere sahip olmalı? Mal mülk aşkı, makam saltanat tutkusu kim bilir daha ne kadar tüketecek insanın sahip olduğu hazineleri? Sorsam kim söyler, sussam kim anlar?

Rabbime ilk sözüm "Rabbim sensin", ilk emir "İkra". Ey ademoğlu oku, yaratan Rabbinin adıyla oku! İlk sözü, ilk emri unutma! İlk katre ile düştün bu beldeye, sen topraktın gözlerindeki katren rahmetti, güneş gibiydi ailen, toprağın yeşermesi için her şey var özünde, varki gözümüzün gönlümüzün süsü bir mai orkide açıyor bağrında ve tüm güzelliğiyle nice güzellikleri muştuluyor ömrüne.

Tarih19/09/2015, bir mübarek gün, ilk sözümüz beyazmai... Bu uzun bir serüven, sonsuz bir yaşam, yol belli, izleri bulmak nasip olsun biz Ademoğluna Ümmeti Muhammede...

Sevgi ve dua ile Cengiz Zübeyir Menteşe