11 Haziran 2013 Salı

İstikbalin ağabeyleri


İstanbul Avrupa yakasında bu dönem yeni açılan şirin bir mekân Sefaköy hizmet merkezimiz.
Yakın zamana kadar hizmet mahalli olmayan bu bölgede yeni hizmetler ve güzel sonuçlar elde edildi Elhamdülillah.
İlerideki meyvelerini toplamak için yeni Nur tohumları atıldı…
Çok şükür, “Nasıl olacak?” derken yirmiyi aşkın talebeye ulaşıldı. Başlangıçta bize soğuk davrananların çocukları ve torunları dahi aramıza katıldı. Önyargının kırılması en zor şeylerden biri olmasına rağmen Cenâb-ı Hakk’ın ihsanıyla onun da üstesinden geldik ve dediğim gibi bizlere soğuk davrananlar şu an bizlere destek çıkıyorlar. Ve bu hizmet merkezimiz, bulunduğumuz binanın hizmet mahalli diyebileceğimiz hâle geldi çok şükür.
Bu senenin kapanış programında, sene içersindeki performansıyla ve sene sonundaki Risâle-i Nur Bilgi Yarışmasından aldığı sonuçla dereceye giren bütün kardeşlerimizin hediyesi de vardı elbet çam sakızı çoban armağanı.
İlk üçü giren kardeşimiz Taha Said, Enes ve Anıl Cüneyt oldu. Kardeşlerimize tekrar başarılar diler. Geleceğin ağabeyleri olmalarını ümit ederiz.
Kapanış programını yaptıktan sonra kardeşlerimizle birlikte, sene içerisinde vermiş olduğumuz sözü tutmak üzere pikniğe gittik. Avcılar sahilinde yapmış olduğumuz piknik sonrası kardeşlerimiz memnuniyetlerini belirttiler. İnşâallah kardeşlerimizle yazın ve sene içerisinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

27.10.2010 Yeniasya gazatesi elifekinde yayınlana yazı http://www.sentezhaber.com/istikbalin-agabeyleri-makale,1987.html


Dört yıl oldu çok şükür şimdi kültür merkezlerinde kardeşlerimiz yıl sonu etkinliği yaparak bir dönemi kapattık tab iki yaz ayında kuran programına katılarak gönül evlerimizi şenlendirecekler...

                                                                                     
                                                                                    zübeyir menteşe

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder